Szkoła rysunku, kurs rysunku - Myślenice

Zamknij menu

O szkole

W ofercie Szkoły znajduje się wielopoziomowe nauczanie rysunku i malarstwa oraz kurs historii sztuki. Szkoła wspólnie z Galerią Sztuki Zalubowski jest równiez organizatorem wydarzeń: wystaw, wykładów, warsztatów, konfrontacji.

W Szkole Rysunku Zalubowski można zdobyć znajomość wszystkich aspektów
warsztatu rysunkowo – malarskiego oraz przygotować się do matury i egzaminu wstepnego na studia z historii sztuki.
Naukę w szkole może podjąć każdy niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania.

Oferta Szkoły jest skierowana do:

• kandydatów na studia artystyczne, architektury, architektury krajobrazu,
    inne kierunki projektowe i do liceów plastycznych
  • dzieci i młodzieży o zainteresowaniach plastycznych chcących zdobyć lub pogłębić umiejętności artystyczne
  • dorosłych amatorów sztuki, hobbystów, seniorów

HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ

Szkoła Rysunku Zalubowski istnieje od roku 2002.
Początkowo miała ona formę autorskiego kursu rysunku realizowanego
przez artystę Rafała Zalubowskiego we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej
w Myślenicach w roku 2002, a po jej zamknięciu z Muzeum Regionalnym
„Dom Grecki” w Myślenicach w latach 2002 – 2009.

W roku 2009 wraz z otwarciem Galerii Zalubowski, kurs został włączony w  jej
strukturę i usamodzielniony jako Szkoła Rysunku Zalubowski.

We wrześniu 2013 Szkoła otwarła filię w Krakowie przy ul. Kącik 9.

W listopadzie 2015 roku rozpoczyna działalność filia w Wieliczce.

We wrześniu 2016 roku Szkoła otwiera filię w Niepołomicach.

We wrześniu 2018 roku Szkoła otwiera filie w Olkuszu, Oświęcimiu oraz Bochni.

Wychowankami kursu/szkoły rysunku jest wielu obecnych uczniów, studentów
i absolwentów architektury oraz artystycznych i projektowych szkół wyższych i średnich w całej Polsce.

Szkoła Rysunku Zalubowski – Regulamin

Szkoła Rysunku Zalubowski – Harmonogram Zajęć Myślenice

Filia w Myślenicach
ul. Pardyaka 3
Myślenice 32-400

telefon: 502 027 408
mail: galeria@galeriazalubowski.pl

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.
Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Joanna Wróbel
Polecam każdemu kto tak jak ja marzy o architekturze, lubi rysować albo chce się po prostu nauczyć. Charyzmatyczni nauczyciele, miła atmosfera i dużo możliwości!
Agnieszka Cieślik
Zachęcam każdego kto przygotowuje się do studiów, czy po prostu lubi rysować do zapisania się na ten kurs. Miła atmosfera, indywidualne podejście do każdego uczestnika, możliwość szybkiego rozwoju. Polecam!
Weronika Krauze
Jako studentka trzeciego już roku architektury na PK, na prawdę bardzo polecam ten kurs. Nieco inne podejście do nauki rysunku niż w większości szkół pozwala dużo lepiej i swobodniej poczuć się na egzaminach wstępnych. Z bardzo dobrym skutkiem!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.